GALA

NAGRÓD LOCAL-SOME'24

Nagrody przyznawane corocznie przez Związek Miast Polskich i Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych
za najlepsze osiągniecia miast i ich włodarzy w social media.

Local-SoMe’22 to dziesiątki wystąpień ekspertów, którzy zaprezentują swoją wiedzę i doświadczenie w trzech obszarach tematycznych oraz podzielą się z uczestnikami swoim know-how w ramach praktycznych warsztatów i szkoleń.

Dzień I – to czas dedykowany inspiracji, prezentowaniu nowych możliwości i znajdowania najlepszych rozwiązań komunikacyjnych „dla mojego miasta”, „dla mieszkańców”, „dla wyborców”, „dla mnie”.

Dzień II – to czas dedykowany praktyce, pozyskiwania konkretnej wiedzy, rozmów z ekspertami, warsztatom, poznawaniu instrumentów i narzędzi do skutecznej komunikacji oraz nowym wymiarom dialogu z mieszkańcami.

Podczas uroczystej gali wręczone zostaną statuetki „Złotych Lajków” Związku Miast Polskich i IBIMS – prestiżowe nagrody dla najlepszych miast i ich włodarzy w social media.

Dla kogo?

Praktyka / Warsztaty 20 września 2022

10:00-10:50

Mieszkańcy, Wyborcy, Dialog
Chyba nikt nas nie widzi w sieci Panie
Prezydencie

Jak kreować komunikację samorządu w sieci –
budowa matryc dotarcia w social mediach. Jak
tworzyć mega posty. Jak sprawić by mówili o
socialach w autobusie.
Content, Promocja, Przekaz
Instagram – styl miasta
Jak formatować przekaz w kanale Instagram. Czy jest sens promować posty na Insta? Gdzie miejski Instagram konwertuje? Czy warto na Insta ryzykować z kontentem?
Fejk, Hejt, Love
Idziemy na protest
Jak analityka wpływa na identyfikację zagrożeń wizerunkowych pojawiających się w social media. Jak zarządzać przepływem informacji pozyskanych w sieci. Jak budować „tarczę” przed hejtem.

11:00-11:50

Mieszkańcy, Wyborcy, Dialog
TBD
Content, Promocja, Przekaz
My w mieście to ten TikTok nie bardzo…
Czy TikTok to niewdzięczny kanał do komunikacji samorządowej? Zły kontent, czy zła dystrybucja? Po co nam samorządowy TikTok?
Fejk, Hejt, Love
Qultur zbiera najwięcej lajków
Skuteczne komunikowanie wydarzeń kulturalnych. Jak budować sieci dystrybucji eventów. Zjednoczeni możemy więcej czyli jak wprowadzić system współpracy miedzy jednostki podległymi. Jak tworzyć kontent do nowych kanałów kulturalnych.

12:00-12:50

Mieszkańcy, Wyborcy, Dialog

TBD

Content, Promocja, Przekaz
Czy reklama w Internecie może być tania i dobra?
Czy nawet małe miasto ma szansę na efektywną reklamę na ogólnopolskich portalach Internetowych? Jak zwiększyć widownię i zmniejszyć koszty reklamy Digital. Porozmawiajmy o konkretnym przykładzie:
pułapki i triki promocji lokalnych atrakcji turystycznych (a także inwestycji miejskich) w Internecie.
Fejk, Hejt, Love

TBD

13:00-13:50

Mieszkańcy, Wyborcy, Dialog
Do you want to buy some milionowe zasięgi?
Jak działałą algorytmy w social mediach – mity i pułapki zasięgu w sieci. Jak efektywnie budować efektywne zasięgi. Co to jest zasięg „kaloryczny”.
Content, Promocja, Przekaz
Nasze miasto – nasza grupa na Facebooku
Dystrybucja treści – fakty i mity. Jak budować sieć dystrybucji? Jak budować system zaangażowania?
Fejk, Hejt, Love
Ale nam ten kryzys nie idzie
Jak wygląda zarządzanie największym kryzysem samorządowym w social media live. Tworzenie „manuala” kryzysowego. Na czym się skupiać w trakcje kryzysu w sieci.

KATEGORIE
NAGRÓD

Złoty Lajk Local-SoMe Love

Nagroda za najbardziej angażującą komunikację z podziałem na „Video” i „Content”, która wyróżnia miasta i metropolie za najlepsze praktyki w tworzeniu i publikowaniu treści w mediach społecznościowych.

Złoty Lajk Local-SoMe Love

Złoty Lajk Local-SoMe Osobowość

Nagroda indywidualna dla włodarzy lokalnych, takich jak marszałkowie, prezydenci miast, burmistrzowie i radni, którzy wykazują się wyjątkową aktywnością i efektywnością komunikacji w mediach społecznościowych.
Złoty Lajk Local-SoMe Osobowość

Złoty Lajk Local-SoMe Region

Nagroda dla urzędów marszałkowskich i powiatów, za najbardziej angażujące strategie komunikacyjne dla mieszkańców na poziomie regionalnym, z wykorzystaniem mediów społecznościowych do efektywnej i innowacyjnej wymiany informacji.
Złoty Lajk Local-SoMe Region

Złoty Lajk Unicorn

Nagroda za innowacyjność i kreatywność w różnych obszarach komunikacji cyfrowej, w tym łamanie algorytmów mediów społecznościowych, produkcji treści wideo, zaangażowania mieszkańców i wyjątkowych działań w social media.

Złoty Lajk Europa

Nagroda za wysoko zasięgową promocję miasta za granicą poprzez media społecznościowe z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi cyfrowych oraz angażującego contentu.
Najlepsza Promocja Miasta 2024

Złoty Lajk Samorządowy Local-SoMe

Nagroda dla miasta za innowacyjność, interakcję oraz całokształt komunikacji cyfrowej z mieszkańcami w 2024 roku.

Najlepszy Profil Miasta 2024
Local Some
Local Some