Prelegenci

Artur Kurasiński

Artur Kurasiński

Przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator zjawisk związanych z technologią. Autor gier i komisów edukacyjnych o nauce i technologii z serii „Róża, a co chcesz wiedzieć?”. Tech-realista. Cyfrowy narrator, kurator i kreator. Od ponad dwóch dekad obserwuje i tłumaczy wpływ technologii na nasze życie. Autor jednego z najpoczytniejszych polskich blogów oraz podcastów kurasinski.com. Prelegent i uczestnik najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce. Współtwórca najstarszego w Polsce cyklu spotkań dla startupów Aula Polska oraz nagród Aulery. Prywatnie ojciec Róży i Maliny, miłośnik halowej piłki nożnej, komiksów i filmów S-F oraz role-playing games.

Miron Lakomy

Miron Lakomy

Profesor nauk społecznych w dziedzinie nauk o polityce i administracji w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego, także non-resident fellow w ITSTIME w Mediolanie. Dwukrotny stypendysta University of Cambridge, visiting fellow m.in. University of Oxford i European University Institute. Zaangażowany w krajowe i międzynarodowe projekty badawcze, współpracuje z King’s College London i Swansea University. Członek rad redakcyjnych i sieci badawczych. .Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z działalnością organizacji terrorystycznych w Internecie, wojną informacyjną, bezpieczeństwem teleinformatycznym, a także uwarunkowaniami i implikacjami konfliktów zbrojnych. W zakres jego zainteresowań naukowych wchodzą również kwestie związane z polityką bezpieczeństwa Polski.
Michał Fedorowicz

Michał Fedorowicz

Analityk, Przewodniczący Europejskiego Kolektywu Analitycznego „Res Futura”, twórca zaawansowanego systemu analitycznego EchoTrendsLabs oraz założyciel agencji Apostołowie Opinii, specjalizującej się w zwalczaniu dezinformacji w internecie. Pomysłodawca i współzałożyciel Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Ekspert w dziedzinie zarządzania wizerunkiem marki online, komunikacji kryzysowej oraz identyfikacji i przeciwdziałania strategicznym zagrożeniom wizerunkowym. Od lat współpracuje z kluczowymi podmiotami rynku komercyjnego oraz największymi polskimi partiami politycznymi i samorządami, oferując wsparcie w zakresie skutecznego dotarcia z przekazem i dystrybucji treści.
Michał Sadowski

Michał Sadowski

Założyciel i Prezes Brand24 S.A., firmy zajmującej się monitoringiem internetu, obsługującej klientów z ponad 159 krajów. Zdobył tytuł Startup Founder of the Year w The Next Web Startup Awards oraz znalazł się w rankingu 50 Kreatywnych Magazynu Brief. Jest autorem książki „Rewolucja Social Media” i doświadczonym programistą, który studiował Inżynierię Oprogramowania na Politechnice Wrocławskiej. W wolnym czasie rozwija pasję fotograficzną, zdobywając prestiżowe nagrody, m.in. SkyPixel Drone Awards.
Olgiers Annusewicz

Olgierd Annusewicz

Politolog, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w komunikacji strategicznej i kryzysowej, trener umiejętności społecznych, zarządzania wizerunkiem i wystąpień publicznych. Łączy tematykę i doświadczenia z różnych dziedzin aby budować programy szkoleniowe i strategie komunikacyjne, które w precyzyjny sposób odpowiadają na wyzwania, przed którymi stają ludzie i ich organizacje. Dyrektor Ośrodka Analiz Politologicznych i Studiów nad Bezpieczeństwem UW. Współpracował z wieloma międzynarodowymi firmami i instytucjami. Komentator wydarzeń politycznych.
Wojciech Kardyś

Wojciech Kardyś

Specjalista do spraw komunikacji Internetowej, digital marketingu, i personal brandingu. Z wykształcenia filozof i scenarzysta. Z pasji PR-owiec, mówca konferencyjny, reżyser, konsultant marketingowy, szkoleniowiec i felietonista. Wykładowca na kierunku Trendwatching&Future Studies na WH AGH w Krakowie. Założyciel agencji konsultingowej Good For You. W reklamie internetowej działa od ponad dekady, zaś w marketingu influencerskim i content video specjalizuje się od lat sześciu. Twórca pierwszej w Polsce audycji radiowej w całości poświęconej influencerom – Cotygodniowy Przegląd Internetu oraz twórca video-kursu o Twitterze: Twitter bez Tajemnic.
Od 2022 roku rozpoczął współpracę z Komisją Europejską jako Ambasador Cyfrowy UE w Polsce. Twórca bloga o social mediach i marketingu – Netomania. Zdobywca wielu nagród branżowych (min: Złote Spinacze, Złoty Listek CSR, EB STARS, Siłą Przyciągania, nominacja do Kampani Społecznej Roku 2017) oraz mówca na Ted Talks.
Kamil Porembiński

Kamil Porembiński

Ekspert szeroko pojętym Marketing Technology. Od ponad 15 lat pomaga firmom, start-upom oraz freelancerom w informatyzacji, zwiększeniu dostarczalności kampanii mailowych, polepszaniu dostępności stron internetowych oraz ich bezpieczeństwa. Tworzy dedykowane i szyte na miarę rozwiązania chmurowe, które usprawniają i ulepszają produkty i projekty rozwijane przez jego klientów. Prowadzi kompleksowe szkolenia oraz świadczy konsulting. Tłumaczy IT na prosty i przyjemny język. Jest dostępny dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy z zakresu szeroko rozumianego IT.
Marcin Duma

Marcin Duma

Prezes Zarządu Fundacji Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Ekspert w dziedzinie badań społeczno-politycznych z niemal 20-letnim doświadczeniem. Od 2010 roku nieprzerwanie do teraz Członek Zespołu Konsultacyjnego do Spraw Badań Społecznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Częsty komentator życia politycznego i społecznego w Polsce, w najważniejszych mediach polskich (m.in. onet.pl, wp.pl, gazeta.pl, „Rzeczpospolita”, Telewizja Polsat, Tygodnik Polityka) oraz zagranicznych (m.in. The Wall Street Journal). Pasjonat kolarstwa i biegów długodystansowych.
Rafał Szymański

Rafał Szymański

Ekspert digital marketingu z doświadczeniem w budowaniu działów marketingu w firmach takich jak Sanofi, Roche i Philips czy 3M gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż elektroniczną w 47 krajach. Pionier w wdrażaniu LinkedIn Sales Navigator na skalę korporacyjną, obecnie zajmuje się jego implementacją w firmach B2B. Współzałożyciel firmy specjalizującej się w leadach sprzedażowych B2B i automatyzacji w Social Media. Laureat wielu nagród marketingowych, w tym Effie i Golden Arrow, oraz wielokrotny zdobywca podium na konferencji I Love Marketing & Technology.
Elżbieta Dmowska-Mędrzycka

Elżbieta Dmowska-Mędrzycka

Elżbieta Dmowska-Mędrzycka jest ekspertem w dziedzinie komunikacji trudnych inwestycji, z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy nad projektami z zakresu nieruchomości komercyjnych, w tym centrów handlowych. Jako założycielka i właścicielka agencji Mediadem Consulting specjalizuje się w doradztwie komunikacyjnym dla projektów wymagających precyzyjnych strategii wizerunkowych i relacji z interesariuszami.
Wiceprezes Polskiej Rady Centrów Handlowych i współzałożycielka tej organizacji, z powodzeniem wspierała rozwój inwestycji takich jak Arkadia, Silesia City Center czy Magnolia Park. Jest cenionym prelegentem na wydarzeniach branżowych, gdzie dzieli się wiedzą w zakresie komunikacji, moderując panele i uczestnicząc jako ekspert w dyskusjach o strategiach dla wymagających projektów inwestycyjnych.
Artur Jabloński

Artur Jabłoński

Przedsiębiorca, konsultant i edukator. Założyciel i CEO firmy doradczo-szkoleniowej Suasio i agencji marketingowej digitalk. Wraz z zespołami obu firm pomaga zwiekszać sprzedaż i usprawnić działania marketingowe i sprzedażowe poprzez doradztwo, szkolenia lub prowadzenie kampanii. Prowadzi szkolenia, doradza i realizuje kampanie dla firm i instytucji różnego typu – od korporacji przez MŚP po instytucje kultury czy urzędy. Na sali szkoleniowej spędził już ponad 6 tysięcy godzin. Autor czterech bestsellerowych poradników biznesowych, jak również jednego z najpoczytniejszych polskich blogów o marketingu i sprzedaży: www.ArturJablonski.com i najchętniej słuchanych podcastów – Konkretnie o Marketingu i Sprzedaży. Wykładowca licznych studiów podyplomowych w całej Polsce: Wyższych Szkół Bankowych, AGH w Krakowie oraz Politechniki Białostockiej. Nagradzany prelegent najważniejszych konferencji marketingowych w kraju.
Maciej Leonard Żybula

Maciej Leonard Żybula

Założyciel agencji Bees & Honey (wcześniej Social Art). Od kilkunastu lat związany z branżą reklamową. Wykładowca akademicki z zakresu marketingu i digital w SGH i Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prawnik i ekspert od prawa autorskiego. Pasjonat reklamy i manager. Twórca strategii marketingowych i konceptów kreatywnych dla marek na polskim i światowym rynku. Związany przez lata z kulturą i teatrem. Dusza towarzystwa. Pochłania go wszystko, co robi, nie boi się nowych wyzwań. Uwielbia kino, bieganie, rower, judo, góry i brytyjskie poczucie humoru.

Joanna Nowaczyk

Joanna Nowaczyk

Specjalistka z 16-letnim doświadczeniem w obszarze komunikacji, PR oraz kreowania wizerunku marki terytorialnej. W Związku Miast Polskich odpowiada za budowanie relacji zewnętrznych oraz opracowywanie i wdrażanie strategii komunikacyjnych. Inicjatorka pierwszej w Polsce kampanii edukacyjnej „Sam urządzaj swoje miasto”, której celem było zaangażowanie obywateli w samorządność. Aktywnie współtworzy politykę informacyjną Związku, dbając o jego obecność w mediach.
W latach 2006-2016 związana z Urzędem Miasta Poznania, pełniąc m.in. funkcję z-cy dyrektora Biura Promocji Miasta. Koordynowała projekt Konsorcjum Marki Poznań oraz System Koordynacji Promocji Miasta, a także współtworzyła nagradzaną kampanię „Przeprowadź Bibliotekę Raczyńskich.” Posiada bogate doświadczenie w planowaniu działań promocyjnych dla projektów takich jak poznańska Spalarnia, Brama Poznania i PEKA, a także w organizacji działań wizerunkowych związanych z UEFA EURO 2012.
Olaf Szymański

Olaf Szymański

Strateg i twórca zwyciękich kampani społeczno-politycznych w przestrzeni Internetu i mediach społecznościowych. Założyciel i właściciel agencji digitalowej – Socialtime. Współwłaściciel i członek zarządu – Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Wykładowca akademicki przedmiotu marketing internetowy na studiach Master of Business Administration (MBA).
Ludzie z nim współpracujący cenią go za wizję, determinację oraz skuteczność w zarządzaniu i sprzedaży. Prywatnie koszykarz oraz zapalony narciarz i taternik.
Something good to add: „Nie martwi mnie ktoś, kto oferuje ceny o 5% niższe. Niepokoi mnie ktoś, kto może zaoferować lepsze doznania dla klienta”
Łukasz Pawełek

Łukasz Pawełek

Partner zarządzający w J. Dauman Legal, radca prawny
Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2004 roku. Na tej samej uczelni studiował równolegle zarządzanie i marketing. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu podatków, prawa Unii Europejskiej oraz managementu, realizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Aplikacje radcowską odbywał w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.
Doradca i konsultant prawny, mający doświadczenie w realizowaniu obsługi prawnej przedsiębiorców, zarówno w ramach kancelarii prawnej, jak również w charakterze in – house lawyer. Brał udział w wielu projektach realizowanych na styku biznesu i sfery publicznej, w szczególności obsługując firmy w projektach z zakresu public affairs.
Bartosz Goździk

Bartosz Goździk

Prezes zarządu firmy Bprog sp. z o.o., aktywny przedsiębiorca od 2012 roku. Projektant UX/UI z zamiłowania, prowadzący biznes z zawodu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy nad projektami IT, serwisami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi, zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Twórca projektu „Cyfrowe Miasto”, w ramach którego wdrażane są aplikacje miejskie, takie jak karty mieszkańca oraz portale samorządowe. Entuzjasta cyfryzacji, szczególnie na poziomie lokalnym, z pasją wspierający transformację cyfrową samorządów.

Tomasz Laskowski

Dyrektor ds. sprzedaży w firmie BProg Sp. z o.o. W aktywnej sprzedazy i pozyskiwaniu klientów działa od blisko 20 lat. Cały ten czas poświęcając na współpracę z jednostkami sektora publicznego, głównie z samorządami. Z wykształcenia politolog ze specjalizacją administracja publiczna. Z zamiłowania, wielki entuzjasta idei Smart City i cyfrowej transformacji miast i gmin. W 2024 roku nominowany przez Polskie Centrum Innowacji i Rozwoju do nagrody Polski Innowator 2024 w kategorii Osobistość Samorządu, w tym samym roku ukończył kurs PFR – Ekspert Miast Przyszłości. Pasjonat samorządu i wszystkiego co z nim związane, wyznawca idei, że Państwo może być silne tylko wtedy, kiedy silne będą samorządy je tworzące.
Sebastian Drobczyński

Sebastian Drobczyński

Ekspert ds. marketingu politycznego, wizerunku i komunikacji kryzysowej; spin doctor. Praktyk z ponad 27-letnim doświadczeniem w obszarze kreowania oraz ochrony wizerunku osób, firm, podmiotów publicznych oraz zarządzania zasobami ludzkimi.Specjalizacja: prowadzenie skutecznych kampanii wyborczych i wizerunkowych, kreowanie wizerunku osób i instytucji, media relations, rozwiązywanie sytuacji kryzysowych, rozwój kapitału ludzkiego.
Twórca wielu zwycięskich kampanii wyborczych, od 1997 roku czynnie uczestniczący w przygotowywaniu i prowadzeniu kampanii wyborczych; m.in. jako szef sztabu, rzecznik prasowy, doradca polityczny. Doradca polityków i podmiotów publicznych w zakresie tworzenia i kreowania wizerunku oraz ochrony wizerunku w sytuacji kryzysowej.Wykładowca akademicki i komentator wydarzeń dla mediów.
Bohdan Pawłowicz

Bohdan Pawłowicz

Od blisko 30 lat związany z rynkiem komunikacji marketingowej w Polsce. Wykładowca CSR, zarządzania kryzysowego i marketingu Uniwersytetów Warszawskiego, Wrocławskiego oraz SGH. Wiele lat związany z IAA — Międzynarodowym Stowarzyszeniem Reklamy w Polsce, którego był dyrektorem generalnym, członkiem zarządu i rady nadzorczej. W IAA współtworzył i nadzorował realizację długofalowego programu „Marketing dla przyszłości”, w ramach którego prowadzona była kampania „Pij mleko! Będziesz wielki.” Współtwórca Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy oraz Komisji Etyki Reklamy, w której przez 3 kadencje orzekał jako arbiter. Wielokrotny członek rozmaitych jury jak Webstar Festiwal, Akademii Impactora, Złotych Orłów (przewodniczący 2009), akademii marketingu sportowego DEMES, Kapituły Marek SUPERBRANDS czy PR Wings. Blisko 7 lat związany z NASK PIB, gdzie był dyrektorem marketingu i zajmował się rozwojem programu OSE Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz programu edukacji i certyfikacji cyberbezpieczeństwa dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Firma Bezpieczna Cyfrowo”. Obecnie pracuje jako z-ca dyrektora departamentu promocji w PAIH.
Patrycja Szostok-Nowacka

Patrycja Szostok

Ekspertka w dziedzinie komunikacji i badań nad mediami lokalnymi, specjalizuje się w analizach komunikacji samorządowej i relacji mediów z polityką. Brała udział w licznych projektach badawczych, m.in. ogólnopolskich badaniach komunikacji lokalnej na poziomie miast, gmin i powiatów oraz analizach powiązań elit medialnych i politycznych. Szczególną uwagę poświęcała komunikacyjnym aspektom aktywności obywatelskiej i podmiotowości społeczności lokalnych. Autorka nagrodzonej książki „Poczucie podmiotowości komunikacyjne w samorządzie terytorialnym w Polsce” oraz wielu innych publikacji naukowych dotyczących mediów lokalnych i polityki. Od 2004 roku pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Trzykrotnie wyróżniona nagrodą JM Rektora UŚ za działalność naukową i organizacyjną. W swoich działaniach łączy badania naukowe z praktycznymi szkoleniami, kładąc nacisk na dialog w komunikacji samorządowej.
Jacek Siemiończyk

Jacek Siemiończyk

Manager z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży usług informatycznych. Pracował z największymi firmami i instytucjami na polskim rynku, wspierając je we wdrażaniu nowych technologii i optymalizacji środowisk IT. Przez ostatnich 17 lat był związany z Microsoftem — ostatnio na stanowisku Cloud Success Unit Lead, kierując zespołem specjalistów, którzy pomagali klientom korporacji w transformacja cyfrowej. Wcześniej przez ponad siedem lat pracował w DHL Express Poland i blisko trzy lata jako specjalista IT w TVP.
Jacek Siemiończyk jest absolwentem informatyki na Politechnice Białostockiej oraz studiów MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także University of Minnesota – Carlson School of Management. Ukończył też Master Class of Management – psychologię działań menedżerskich na SWPS.
Grzegorz Żmijewski

Grzegorz Żmijewski

Dyrektor Pionu Innowacji i Jakości Centralnego Ośrodka Informatyki. Ekspert w dziedzinie IT, posiadającym bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami i transformacji cyfrowej. W swojej dotychczasowej karierze Grzegorz zdobył cenne doświadczenie pracując dla takich globalnych korporacji jak Hewlett-Packard, British Telecom, oraz Reckitt Poland, oraz lidera rynku Data Center w Polsce – firmy Atman (ATM S.A).W ubiegłych latach, W roli Pełnomocnika Zarządu, Grzegorz prowadził Projektu Centrum Innowacji ATM polegający na wybudowaniu 4 budynków serwerowni, zatrudnieniu 125 osób oraz uruchomieniu środowisk chmurowych na potrzeby klientów spółki. Jego doświadczenie obejmuje także pracę jako CEO w wielu startup’ach gdzie zarządzał kluczowymi projektami IT oraz prowadził działania marketingowe i sprzedażowe.
A.Karlińska

Dr Agnieszka Karlińska

Adiunktka w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Prowadzi badania z zakresu automatycznego przetwarzania i analizy tekstu, które sytuują się na pograniczu informatyki i lingwistyki kwantytatywnej, a niekiedy wychodzą także w stronę humanistyki cyfrowej i obliczeniowych nauk społecznych. W swojej rozprawie doktorskiej badała kwestię gender bias w opiniowaniu sądowo-psychiatrycznym. W NASK zajmuje się z jednej strony tworzeniem narzędzi do wykrywania treści szkodliwych, takich jak mowa nienawiści, z drugiej zaś – budową bezpiecznych i wiarygodnych dużych modeli językowych. Skupia się w szczególności na ewaluacji skłonności LLM-ów do generowania treści toksycznych i dyskryminujących oraz na przeciwdziałaniu występowaniu obciążeń na różnych etapach tworzenia modeli, ze szczególnym uwzględnieniem selekcji danych oraz procesu wychowania.
dr inz. Marek Kozłowski

Dr Marek Kozłowski

Kierownik AI Labu w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym. Zarządza pracą zespołu badaczy i programistów, który zajmuje się tworzeniem oprogramowania wzbogaconego inteligentnymi metodami przetwarzania danych tekstowych i obrazowych. Pasjonuje go przetwarzanie języka naturalnego, eksploracja danych i uczenie maszynowe.
Autor ponad 45 publikacji naukowych z zakresu semantycznego przetwarzania tekstów i uczenia maszynowego. W swojej karierze brał udział w wielu komercyjnych projektach badawczych dotyczących uczenia maszynowego. Z efektów mojej pracy korzystały firmy, takie jak m.in. Samsung, France Telecom, Orange Labs, Millward Brown, Vive Textile Recycling czy Connectis. Brałem udział w międzynarodowych konkursach uczenia maszynowego, takich jak IEEE BigData 2019 Cup.
Jan Zajac

Jan Zając

Badacz i psycholog. Współzałożyciel i prezes Sotrendera, jedynej w Polsce firmy specjalizującej się w badaniach social media i tworzeniu własnych narzędzi do ich badania. Adiunkt na Wydziale Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent SGH i UW, stypendysta Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie oraz Uniwersytetu w Leuven. Autor wielu publikacji nt. psychologii Internetu i prowadzenia badań online. Częsty mówca na konferencjach branżowych. Wykładowca na studiach magisterskich i podyplomowych z zakresu marketingu internetowego oraz badań społecznych i marketingowych. Zna 6 języków, odwiedził 43 kraje – w większości na rowerze.
Kamil Giera

Kamil Giera

Prawnik, starszy specjalista w Departamencie Badań i Innowacji w Ministerstwie Cyfryzacji, współautor polskiego stanowiska w zakresie rozporządzenia AI Act w sprawie sztucznej inteligencji.
Łukasz Kwicz

Łukasz Kiwicz

Radca w Wydziale Inwestycji Telekomunikacyjnych Ministerstwa Cyfryzacji.
Grzegorz Czwordon

Grzegorz Czwordon

Zastępca dyrektora w Departamencie Telekomunikacji w Ministerstwie Cyfryzacji. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, a także podyplomowych studiów z zakresu zarządzania projektami unijnymi, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz public relations. W latach 2007-2012 związany z samorządem terytorialnym, gdzie zajmował się procesem inwestycyjnym, zamówieniami publicznymi, drogami publicznymi i funduszami unijnymi. Od 2012 roku jako zastępca dyrektora w Departamencie Telekomunikacji Ministerstwa Cyfryzacji (dawniej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji) zajmuje się wsparciem projektów szerokopasmowych, legislacją związaną z procesem inwestycyjnym w zakresie telekomunikacji oraz kwestiami związanymi z oddziaływaniem pola elektromagnetycznego i wdrożeniem sieci 5G.
Damian Jamroz

Damian Jamroz

Prezes Zarządu Last Energy. Przedsiębiorca, menedżer i inżynier, specjalizuje się w rozwoju, zarządzaniu i realizacji projektów oraz procesów związanych z budowaniem przedsięwzięć, projektowaniem i wdrażaniem strategii, optymalizacją procesów biznesowych, badaniami i rozwojem.
Bartosz Goździk

Bartosz Goździk

Prezes zarządu firmy Bprog sp. z o.o., aktywny przedsiębiorca od 2012 roku. Projektant UX/UI z zamiłowania, prowadzący biznes z zawodu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy nad projektami IT, serwisami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi, zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Twórca projektu „Cyfrowe Miasto”, w ramach którego wdrażane są aplikacje miejskie, takie jak karty mieszkańca oraz portale samorządowe. Entuzjasta cyfryzacji, szczególnie na poziomie lokalnym, z pasją wspierający transformację cyfrową samorządów.
Łukasz Kwicz

Tomasz Laskowski

Dyrektor ds. sprzedaży w firmie BProg Sp. z o.o. W aktywnej sprzedaży i pozyskiwaniu klientów działa od blisko 20 lat. Cały ten czas poświęcając na współpracę z jednostkami sektora publicznego, głównie z samorządami. Z wykształcenia politolog ze specjalizacją administracja publiczna. Z zamiłowania, wielki entuzjasta idei Smart City i cyfrowej transformacji miast i gmin. W 2024 roku nominowany przez Polskie Centrum Innowacji i Rozwoju do nagrody Polski Innowator 2024 w kategorii Osobistość Samorządu, w tym samym roku ukończył kurs PFR – Ekspert Miast Przyszłości. Pasjonat samorządu i wszystkiego co z nim związane, wyznawca idei, że Państwo może być silne tylko wtedy, kiedy silne będą samorządy je tworzące.
Sylwester Szczepaniak

Sylwester Szczepaniak

Koordynator ds. społeczeństwa informacyjnego i smart city, Biuro Unii Metropolii Polskich. Radca prawny, koordynator ds. społeczeństwa informacyjnego i Smart City w Biurze Fundacji Unia Metropoli Polskich im. Pawła Adamowicza. Ekspert w obszarze e-administracji, papperless. Wieloletni były pracownik Ministerstwa Cyfryzacji, gdzie koordynował projekty legislacyjne m.in. związane z ustawą o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, z ochroną danych osobowych i identyfikacją elektroniczną oraz obszarze doręczeń elektronicznych. Autor licznych publikacji z obszaru rozwiązań e-administracji (podpisy elektroniczne, pieczęci elektroniczne, e-doręczenia) oraz prawa administracyjnego.
Asia-Czarnecka

Joanna Czarnecka

Specjalista social media w Digitalk. Z wykształcenia psycholog, od początku kariery zawodowej związana z marketingiem w obszarze MŚP, co dało jej szeroki przekrój doświadczeń. Dzięki różnorodnym wyzwaniom nauczyła się myśleć elastycznie i kreatywnie. Jej wielką zaletą jest zaangażowanie w powierzone projekty. Współpracowała z firmami z branży reklamowej, eventowej, NGO, edukacyjnej, spożywczej, meblarskiej, deweloperskiej, agro, software, hardware… naprawdę dużo tego było 😉 Jako swój największy sukces zawodowy wskazuje kampanię na leady w social media dla producenta myjek ciśnieniowych, który wymagał ścisłej współpracy z klientem i „wstrzelenia się” w odpowiedni moment sprzedażowy, co zakończyło się efektem ROI 3360%.
Ryszard Grobelny

Ryszard Grobelny

Ekonomista, samorządowiec i specjalista w zarządzaniu publicznym, absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu z wyróżnieniem. Przez 16 lat pełnił funkcję prezydenta Poznania, a przez 12 lat kierował Związkiem Miast Polskich jako jego prezes. Były radny Miasta Poznania i Sejmiku Samorządowego Województwa Wielkopolskiego. Ekspert w zakresie finansów komunalnych, w tym planowania budżetu, podatków lokalnych i pozyskiwania alternatywnych źródeł finansowania. Posiada szeroką wiedzę w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz procesów legislacyjnych. Wieloletni nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor nowatorskich metod zarządzania w administracji publicznej.
Marta Steiner

Marta Steiner

Od 20 lat działa w branży IT w kilku dyscyplinach, jako Product Manager, leader zespołów kreatywnych i zespołów Design & UX. Przez wiele lat związana z Wirtualną Polską, gdzie jako Lead Product Manager tworzyła strategie dla wybranych linii produktowych grupy WP oraz projektowała, rozwijała i utrzymywała kilkanaście czołowych serwisów informacyjnych wp.pl. W grupie Blue Media – prowadziła dział kreatywny i realizowała projekty dla największych banków i firm ubezpieczeniowych w Polsce. Doświadczenie w zarządzaniu produktami zdobywała w firmie GetResponse i następnie w No Fluff Jobs, uczestnicząc w projektach lokalizacji produktów na europejskie rynki. Obecnie pełni stanowisko VP of Product w Airly i wraz z zespołem tworzy produkty, które umożliwiają mierzenie, analizę i wykorzystanie danych o jakości powietrza do walki z zanieczyszczeniem powietrza w skali Europy i świata. Od kilku lat wykłada na podyplomowych studiach Product Design na Uniwersytecie SWPS.
Marta OBrien

Marta O’Brien

Starszy technik chemii analitycznej na Uniwersytecie w Reading oraz badaczką realizującą doktorat z zakresu jakości powietrza. Jest także członkinią inicjatywy Clean Air Living Matters (CALM), programu edukacyjnego o jakości powietrza wprowadzającego temat do szkół w Reading. Posiada bogate doświadczenie w chemii analitycznej, ze szczególnym uwzględnieniem analizy próbek gleby, wody i powietrza pod kątem zanieczyszczeń środowiskowych.
Od 2018 roku pracuje w Uniwersytecie w Reading, gdzie wspiera działalność dydaktyczną i badawczą w Szkole Archeologii, Geografii i Nauki o Środowisku. Jej zainteresowanie problemem zanieczyszczenia powietrza w rejonie szkół zainspirowało ją do rozpoczęcia badań doktoranckich w 2020 roku. Praca Marty koncentruje się na edukacji społecznej w ramach nauki obywatelskiej, szczególnie na uświadamianiu rodzin i dzieci o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza.
Marta Karczewska

Marta Karczewska

Menadżerka ds. relacji rządowych i polityki publicznej w TikTok, odpowiedzialną za prowadzenie działań w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada kompetencje w zakresie praw podstawowych, rzecznictwa i partnerstw strategicznych. Jej wcześniejsze doświadczenie obejmuje współpracę z firmami technologicznymi i organizacjami międzynarodowymi, takimi jak Google i Rada Europy.
Rafał Szczzepkowski

Rafał Szczepkowski

Ekspert w obszarze marketingu, komunikacji i organizacji eventów, z bogatym doświadczeniem w różnych organizacjach. Od stycznia 2021 roku, jako Koordynator w Unii Metropolii Polskich, nie tylko tworzy strategie komunikacyjne i promocyjne, ale także organizuje wyjątkowe wydarzenia dla dwunastu największych polskich miast. Jego podejście oparte jest na pasji, wizji i umiejętności przekształcania pomysłów w inspirującą rzeczywistość. Dewiza życiowa „Kreuj z determinacją, komunikuj z mocą, inspiruj zawsze”. Aktywnie działa również w obszarze sportu i turystyki, gdzie zarządza zespołem sportu i turystyki, jednocześnie angażując się w tworzenie narodowej strategii rowerowej.
Jakub Płodzich

Jakub Płodzich

Od blisko dekady zajmuję się edukacją cyfrową. Najpierw jako pracownik Ministerstwa Cyfryzacji później jako dyrektor Instytutu Lema byłem pomysłodawcą i inicjatorem ogólnopolskiego projektu „Ogarnij Hejt”, w ramach którego w przeszło 150 szkołach w całej Polsce przeszkolono tysiące uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie przeciwdziałania cyberprzemocy. Te doświadczenia pokazały mi, jak dużo w tym zakresie jest do zrobienia i jak poważne konsekwencje dla dzieci i młodzieży mogą mieć wydarzenia z cyberprzestrzeni. Futuronet powołaliśmy po to, aby wspólnymi siłami rozpocząć pozytywną zmianę.
Krystian Wydro

Krystian Wydro

AI Evangelist, Innovation Manager i Design Team Leader, posiadam 20 lat doświadczenia w branży reklamowej. Specjalizuję się w wdrażaniu projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję, optymalizację procesów oraz zarządzanie zmianą. Jestem w grupie roboczej IAB AI oraz Radzie Programowej Dimaq AI. Występuję na konferencjach dotyczących wykorzystania AI w reklamie i grafice. Prowadzę szkolenia z wdrażania AI w organizacjach. Członek społeczności SpeakLeash – twórcy polskiego modelu językowego Bielik.
Marek Poręba

Marek Poręba

Doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego – Instytut Nauk o polityce i administracji, Ekspert ds walki z dezinformacją i marketingu politycznego. Fundator i Przewodniczący Rady Fundacji Oksymoron – Instytut Badań Społecznych i Mediów, Hub fact checking, Krajowe Centrum Wsparcia Ofiar Dezinformacji i Hejtu. Stale współpracuje z Instytutem Nauk o polityce i administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomysłodawca i organizator ogólnopolskich konferencji MEDIA INFO o tematyce walki z dezinformacją. Mówca i szkoleniowiec z obszaru marketingu politycznego, realizował wiele kampanii wyborczych jako strateg i doradca. Certyfikowany ekspert w sprawach mechanizmów dezinformacji w przestrzeni cyfrowej. Certyfikat Reuters, Meta, EU Stratcom. Poseł na Sejm VII kadencji.
Anna Ryczek

Anna Ryczek

Dyrektor wykonawczy projektu Local-SoMe oraz Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe, dedykowanemu wzmocnieniu obecności samorządów w mediach społecznościowych. Specjalizuje się w budowie wizerunku samorządów w mediach społecznościowych, tworzeniu oraz realizacji kampanii CSR. Prezes agencji Samorządowe Internety.
Łukasz Oryszczak

Łukasz Oryszczak

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego (Kulturoznawstwo). Studiował również socjologię oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej na tej uczelni. Od 17 lat zawodowo związany z Urzędem Miejskim w Gliwicach. Zaczynał jeszcze w trakcie studiów jako młodszy referent w Biurze Prasowym. Później był asystentem prezydenta, kierownikiem Referatu Promocji. Od 2015 r. zatrudniony w biurze Związku Miast Polskich. W 2020 r. został rzecznikiem prasowym nowo wybranego prezydenta Gliwic Adama Neumana, od 2021 pełni również funkcję naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej. Jest radnym Rady Dzielnicy Wójtowa Wieś.
Paweł Pisarzczyk

Paweł Pisarczyk

Prezes zarządu Attende Industries. Inżynier oprogramowania, manager z ponad 25-letnim doświadczeniem w rozwoju produktów. Laureat nagrody Wizjoner 2016 (Dziennik Gazeta Prawna) oraz nagrody im. Marka Cara za osiągnięcia we wdrażaniu nowych technologii. Współzałożyciel Fundacji Niezwyciężony. Autor systemu operacyjnego Phoenix-RTOS.
Jaroslaw Tworóg

Jarosław Tworóg

Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Autor koncepcji budowy polskiej specjalizacji przemysłowej przemysłu ICT opartej na produkcji inteligentnych sieci energetycznych oraz rynku mikroinstalacji energetycznych. Główny autor Programu Rozwoju Cyfrowego Infrastruktury i Przemysłu KIGEiT. Był członkiem Rady Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Rady Informatyzacji trzech kadencji przy ministrze właściwym dla cyfryzacji i przedstawicielem Polski w Mulitstake­‑holder Platform for ICT Standardisation. Współautor raportu na temat wpływu dostępności sieci szerokopasmowych na wzrost innowacyjności przedsiębiorstw. Popularyzator wiedzy na temat możliwości podnoszenia produktywności poprzez zintegrowane podejście do cyfryzacji przedsiębiorstw i organizacji oraz wizji wykorzystania przemysłu 4.0 do przyspieszenia podwójnej transformacji.
Krzysztof Heller

Krzysztof Heller

Doktor, w latach 1984–1996 pracownik naukowy Instytutu Informatyki UJ, a także administrator systemów, kierownik zespołu programistycznego i konsultant. Następnie na stanowiskach dyrektorskich w Netia Telekom, Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz w Grupie Elektrim, a także prezes zarządu El-Net SA. W latach 2001–2003 wiceminister infrastruktury ds. łączności. Od 2004 r. wspólnie z Andrzejem M. Szczerbą prowadzi firmę doradczą InfoStrategia. Autor i współautor analiz i opracowań z dziedziny infrastruktury szerokopasmowej, e-administracji, społeczeństwa informacyjnego i energetyki rozproszonej w tym dokumentu „Strategia rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce do 2040 roku”. Ekspert w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Odznaczony Krzyżem Zasługi za pracę przy tworzeniu polskiego Internetu.
Jacek Liguzinski

Jacek Liguziński

Koordynator działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym (spółka zarządzająca krakowską specjalną strefą ekonomiczną), gdzie na co dzień obsługuje inwestorów w ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji. W latach 2016-2020 związany z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, gdzie realizował inicjatywy krajowe oraz międzynarodowe, dotyczące promocji gospodarczej regionu. Współautor projektów na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz innowacji z udziałem środków unijnych, a także publikacji dla samorządów. Prywatnie motocyklista i pasjonat historii współczesnej.
Piotr Habowski

Piotr Habowski

Piotr Habowski – na codzień w NETKONCEPT Sp. z o. o. odpowiada za przełożenie potrzeb klientów na konkretny plan realizacji i potrzebny na to budżet, a następnie pomaga zrealizować ich cele. Uwielbia trudne pytania, wyzwania i rozwiązywanie problemów. Przedsiębiorca i sprzedawca, a z wykształcenia politolog i MBA, dlatego aspekt skutecznej komunikacji samorządów z mieszkańcami jest mu niezwykle bliski.
Tomasz MIkulski

Tomasz Mikulski

Tomasz ma ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznymi projektami biznesowymi i IT w sektorach reklamy, finansów, zdrowia w tym administracji publicznej.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w Życiu Warszawy, gdzie od stanowisk specjalistycznych w dziale wsparcia IT rozwijał swoje kompetencje. Pracował m.in. w Gadu Gadu, Grupie Wirtualna Polska, Publicis Poland i Aplikacjach Krytycznych. Obecnie pracuje w Centralnym Ośrodku Informatyki na stanowisku Zastępcy Dyrektora Departamentu Kanałów Cyfrowych. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Prywatnie ojciec 15 letniego syna i fun motoryzacji.

Filip Katner

Filip Katner

Prawnik, działacz społeczny, przedsiębiorca, doradca, strateg ds. marketingu społecznego i polityki. Współtwórca 6 kampanii wyborczych w tym: Róży Thun, Rafała Trzaskowskiego, Janki Ochojskiej oraz kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni. Współwłaściciel warszawskiego baru Wozownia na Placu Trzech Krzyży oraz restauracji Lupo.
Paweł Cywiński

Paweł Cywiński

Doktor nauk społecznych, wykładowca na WGiSR UW, współtwórca post-turysta.pl, uchodźcy.info‍ oraz chlebem i solą. Współtwórca kampanii do Europarlamentu Janki Ochojskiej oraz kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni. A poza tym: zjeździł co czwarty kraj świata.
Monika Leszczynska

Monika Leszczyńska

Pracuje w Zespole Wsparcia Wdrożeń, gdzie specjalizuje się w promocji i komunikacji wdrażanych projektów cyfrowych, takich jak np. ePłatności i e-Doręczenia. Odpowiada za realizację działań komunikacyjnych skierowanych do administracji centralnej i samorządowej. Wspiera instytucje w przekazywaniu kluczowych informacji odbiorcom usług publicznych.
Jacek Liguzinski

Wiktor Pietrzak

Filolog, komunikolog, projektant UXUI, w Centralnym Ośrodku Informatyki zajmuje się projektowaniem komunikacji i koordynacją procesu wytwarzania materiałów promocyjnych i informacyjnych. W polu jego zainteresowań są: mity i stereotypy konceptualizowane w prasie oraz analiza zawartości mediów.
Elwira Jastrzebska

Elwira Jastrzębska

Dyrektorka Departamentu Marketingu i Wsparcia Sprzedaży w RK Legal oraz CEO RK Communication. Koordynuję działania marketingowe i komunikacyjne. Odpowiada za promocję kluczowych obszarów działalności grupy. Stateg komunikacji nowych marek, usług i produktów. Współpracuję z polskimi i zagranicznymi markami, między innymi z branży finansowej, usług prawnych, nieruchomości, IT, kosmetycznej, a także organizacjami branżowymi.
Anna Brzezinska

Anna Brzezińska

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
Elwira Jastrzebska

Agata Wojda

Prezydentka Miasta Kielce
Emilia Bury

Emilia Bury

Burmistrz Białogardu
Elżbieta Radwan

Elżbieta Radwan

Burmistrz Wołomina
Agnieszka Rutkowska

Agnieszka Rutkowska

Burmistrz Stawisk
Elżbieta Radwan

Artur Rolka

Burmistrz Paczkowa
Agnieszka Rutkowska

Grzegorz Mrowiński

Burmistrz Działdowa
Elżbieta Radwan

Tomasz Kot

Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy
Agnieszka Rutkowska

Łukasz Marek

Zastępca Burmistrza Wołomina
Elżbieta Radwan

Daniel Stenzel

Rzecznik prezydenta Gdańska
Agnieszka Rutkowska

Marlena Mazur

Dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki, UM Wrocławia
Elżbieta Radwan

Adam Skowron

Dyrektor ds. PR Katowicka Agencja Wydawnicza
Agnieszka Rutkowska

Rafał Giedrojć

Kierownik Biura Prasowego i Nowych Mediów w UM Poznania
Elżbieta Radwan

Radosław Michalski

Dyrektor Departamentu Marki Miasta UM Wrocław
Agnieszka Rutkowska

Dr Marta Milewska

Zastępca Dyrektora Kancelarii Marszałka ds. Komunikacji Zewnętrznej Województwa Mazowieckiego
Elżbieta Radwan

Krzysztof Barczyk

Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
Agnieszka Rutkowska

Juliusz Lerman

Specjalista digital marketingu w ZOO Łódź i Aquaparku Fala
Elżbieta Radwan

Zuzanna Gołębiewska

Biuro Promocji i Nowych Mediów UM Łodzi
Agnieszka Rutkowska

Michał Nowicki

Specjalista w Wydziale Promocji i Rozwoju Gospodarczego UM Krosno Odrzańskie
Elżbieta Radwan

Jarosław Szostakowski

Radny m.st. Warszawy
Agnieszka Rutkowska

Anna Arczewska

Naczelnik Wydziału Mediów i komunikacji Pełnomocnik Burmistrza Wołomin ds. Promocji i Rozwoju
Elżbieta Radwan

Łukasz Sobieralski

Pełnomocnik ds. Informacji i Nowych Mediów UM Zgierz
Agnieszka Rutkowska

Paulina Rybczyńska

Rzecznik prasowy UM Ciechanów
Elżbieta Radwan

Mateusz Jarzombek

Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu agencji Aglomeracji Wrocławskiej
Agnieszka Rutkowska

Jacek Liguziński

Koordynator Zespołu ds. Obsługi Inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym
Elżbieta Radwan

Patrycja Góra

Naczelniczka Wydziału Komunikacji w Mediach Społecznościowych w Urządzie m.st. Warszawy
Agnieszka Rutkowska

Katarzyna Wysocka

Dyrektor Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji UM Kraków
Elżbieta Radwan

Mariusz Rukat

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. Inwestycyjno
Agnieszka Rutkowska

Przemysław Gałecki

Wiceprezes Zarządu MPWiK Wrocław
Elżbieta Radwan

Jakub Paczyński

Wiceprezeska Zarządu Wrocławskiej Organizacji Turystycznej
Agnieszka Rutkowska

Mikołaj Kasprowicz

Starszy Specjalista d.s. Promocji Zamku w Liwie
Elżbieta Radwan

Agnieszka Korolczuk

Główny specjalista Dział Upowszechniania i Promocji Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Agnieszka Rutkowska

Arkadiusz Filipowski

Zastępca Dyrektora Departamentu Marki Miasta UM Wrocław
Elżbieta Radwan

Michał Łakomski

Dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miasta Poznania UM Poznania
Agnieszka Rutkowska

Artur Wawrzyniak

Zastępca Dyrektora Biura Rozwoju Organizacji UM Wrocław
Elżbieta Radwan

Kamila Olejarz

Inspektor ds. komunikacji UM Oleśnica
Agnieszka Rutkowska

Marzena Graczyk

Kierownik Działu Komunikacji Społecznej UM Oleśnica